“Dzieci Diuny”, czyli kolejna powieść opowiadająca o losach rodu Atrydów

Trzeci tom niezwykłej sagi, która oczarowuje kolejne pokolenia

“Dzieci Diuny” to trzeci tom cyklu “Kroniki Diuny”, którego twórcą jest Frank Herbert. Powieść ta została wydana w 1976 roku i już rok po premierze została nominowana do prestiżowej nagrody Hugo. Nie czekaj i sięgnij już teraz po kolejną książkę z tego niezwykłego i fascynującego uniwersum!

Minęło dziewięć lat, od kiedy Paul Atryda nowy władca ludzkości, w którego imieniu przez wszechświat przetoczyła się krwawa wojna, udał się na pustynie i słuch o nim zaginął. Pod jego nieobecność władzę w Imperium sprawuje jego siostra Alia. Szalona regentka rządzi teraz wszystkimi ludźmi i nie zamierza nikomu oddawać tej władzy, a w szczególności nie chce się z nią podzielić z prawowitymi następcami Tronu Złotego Lwa, jakimi są dzieci jej brata, czyli Leto i Ghanima. Bliźniaki starają się nie spożywać za dużo melanżu, gdyż nie chcą rozbudzić w sobie nadnaturalnej umiejętności, jaką jest przyszłowidzenie. Na Arrakin przybywa ich babka, która pragnie poddać ich próbie na człowieczeństwo, a w międzyczasie w stolicy Arrakis pojawia się również ślepy Freemen, który przypomina Paula Atrydę.

Frank Herbert, czyli artysta, który stworzył ponadczasową kosmiczną epopeję!

Frank Herbert był pisarzem, który oczarował miliony czytelników na całym świecie, kiedy to w 1965 roku wydał swoją pierwszą powieść z cyklu “Kroniki Diuny”, która zatytułowana była “Diuna”. Powieść ta, jak zresztą cały ten ponadczasowy cykl poruszała wiele ważnych tematów związanych między innymi z: religią, filozofią oraz polityką. W tej książce Herbert przestrzegał również swoich czytelników przed zagrożeniami związanymi z rozwojem technologii. Kiedy ten wybitny artysta zmarł w 1986 roku jego uniwersum, które stworzył, zaczął poszerzać jego syn, który współpracując ze znanym amerykańskim pisarzem, którym jest Kevin J. Anderson, pisze już od wielu lat kolejne dzieła w tym niezwykłym świecie.

Copyright © 2021