Kolejny rozdział niezwykłej kosmicznej epopei, która oczarowuje czytelników już od ponad pięćdziesięciu lat!

Trzeci tom niesamowitej sagi science fiction

Dzieci Diuny” to wydany w 1976 roku trzeci tom niesamowitej sagi science fiction, której autorem był Frank Herbert. Udaj się ponownie na Arrakis i poznaj dalsze fascynujące losy rodu Atrydów. Jeśli jesteś fanem bądź fanką tej serii, to jest to dla Ciebie pozycja obowiązkowa!

Historia tego tomu dzieje się dziewięć lat po tym, jak władca Imperium, czyli Paul Atryda udał się na pustynie. Pod jego nieobecność władzę w Imperium sprawuje jego siostra Alia, która zaczyna dostrzegać w dzieciach swojego brata rosnące zagrożenie, związane z utraceniem przez nią władzy. Leto i Ghanima są prawowitymi dziedzicami Tronu Złotego Lwa. Bliźniaki starają się unikać spożywania melanżu, gdyż obawiają się rozwinięcia nadnaturalnych zdolności. Kolejnym zagrożeniem, dla Ali, które może sprawić, że kobieta utraci władze w Imperium, jest królewski ród Corrinów, który pragnie znowu władać wszechświatem. Tymczasem w stolicy Arrakis dzieją się dwa ważne wydarzenia, do miasta przybywa matka Paula i Ali, która pragnie poddać swoje wnuki testowi na człowieczeństwo oraz w Arrakin pojawia się tajemniczy kaznodzieja, który przypomina Paula Atrydę.

Frank Herbert – od żołnierza do pisarza

Frank Herbert zapisał się złotymi literami w historii literatury science fiction, głównie za sprawą cyklu “Kroniki Diuny”, którego pierwszy tom miał premierę w 1965 roku. Jednak nim ten wybitny artysta stworzył serię powieści, którą na całym świecie pokochały miliony czytelników, to pisarz służył podczas drugiej wojny światowej w marynarce wojennej, a po zakończeniu konfliktu, pracował między innymi jako: reporter, redaktor gazety, fotograf, a nawet jako degustator win. Na pomysł stworzenia serii książek opowiadających o dziejach planety Arrakis Herbert wpadł, kiedy dostał zlecenie na napisanie artykułu o wydmach i tak powstał jeden z najbardziej znanych cykli powieści science fiction w historii literatury. Po śmierci Herberta stworzone przez niego uniwersum zdecydował się rozwijać jego syn, który pisze kolejne książki osadzone w “Uniwersum Diuny”.

Copyright © 2021