Trzeci rozdział kosmicznej epopei!

Kolejna część ponadczasowego i bestsellerowego cyklu, który hipnotyzuje kolejne pokolenia czytelników! 

Dzieci Diuny” to trzeci tom ponadczasowej kosmicznej epopei, której twórcą był Frank Herbert. Przenieś się po raz kolejny na pustynną planet Arrakis i poznaj losy dzieci Paula Atrydy, które przedstawione są na kartach tej genialnej powieści. Powieść “Dzieci Diuny” jest do kupienia w księgarniach.

Akcja trzeciego tomu cyklu “Kroniki Diuny” zaczyna się dziewięć lat po tym, jak Paul Atryda wyruszył na pustynie, aby spotkać się z Szej-huludem. Pod nieobecność władcy, Imperium rządzi jego siostra Alia. Dzieci Paula, czyli Leto i Ghanima stają się coraz większą konkurencją dla swojej ciotki, która dostrzega w nich rosnące zagrożenie, w postaci prawowitych dziedziców Imperium. Na Tron Złotego Lwa ma również chrapkę królewski ród Corrinów, który pragnie odzyskać utraconą władzę. Kiedy wszyscy knują przeciwko sobie, na Arrakis przylatuję matka Ali oraz Paula, czyli Lady Jessika, która pragnie poddać swoje wnuki testowi na człowieczeństwo. Jeśli jesteś fanem cyklu “Kroniki Diuny” to z całą pewnością musisz sięgnąć po trzeci tom tej genialnej serii.

W skład cyklu “Kroniki Diuny” wchodzi sześć genialnych powieści, którymi są: “Diuna”, “Mesjasz Diuny”, “Dzieci Diuny”, “Bóg Imperator Diuny”, “Heretycy Diuny” oraz “Kapitularz Diuną”.

Życiorys jednego z najlepszych pisarzy w historii literatury science fiction

Ten legendarny już dzisiaj pisarz, jakim był Frank Herbert, urodził się ponad sto lat temu, a dokładnie w 1920 roku w mieście Tacoma. W 1965 roku premierę miał pierwszy tom cyklu “Kroniki Diuny”, który przyczynił się do tego, że Frank Herbert stał się jednym z najbardziej znanych pisarzy science fiction w historii literatury. Seria “Kroniki Diuny” składa się z sześciu tomów: “Diuna”, “Mesjasz Diuny”, “Dzieci Diuny”, “Bóg Imperator Diuny”, “Heretycy Diuny” oraz “Kapitularz Diuną”. Ten wybitny pisarz, jakim był Frank Herbert zmarł w 1986 roku. Jego literackie dziedzictwo zdecydował się kontynuować jego syn Brian, który wraz z Kevinem J. Andersonem tworzy kolejne historie w “Uniwersum Diuny”, bardzo mocno bazując na zapiskach swojego ojca.

Copyright © 2021