Nauka innych to dobry zarobek

zarobki instruktora narciarstwaJeśli lubisz aktywny wypoczynek zimą, białe szaleństwo i szusowanie po stokach to połącz to z zarabianiem pieniędzy. Możesz to zrobić ucząc innych. Chęci przede wszystkim Zdobycie odpowiednich kwalifikacji do nauki jazdy na nartach wymaga trochę pracy. Nie jest to jednak aż tak trudne. Trzeba ukończyć odpowiednie kursy-praktyczne na śniegu i teoretyczne. Oprócz tego musisz wziąć udział w zawodach i mieć dobry czas. Jak spełnisz te warunki –legitymacja i odznaka są Twoje. Dzięki nim możesz wyjeżdżać na obozy narciarskie w Polsce i poza granice, uczyć tam kandydatów, a nawet prowadzić własna szkółkę. Młodzi ludzie dzięki temu mogą łączyć zamiłowanie do sportów zimowych i zarabianie pieniędzy. Taka praca przełamuje rutynę dnia codziennego i dlatego coraz więcej studentów i licealistów stara się uzyskać odpowiednie uprawnienia. A im jesteś wyżej w „hierarchii” instruktorskiej tym większe zyski. Instruktor za indywidualna lekcję jazdy zarabia ok. 50 zł. Właściwa szkoła

Aby uzyskać uprawnienia instruktorskie trzeba wybrać szkołę z licencją. Polski Związek Narciarski wydaje dwa rodzaje licencji A+B. Uzyskując je można prowadzić szkolenie podstawowe oraz organizować kursy na stopnie instruktorskie PZN. Licencja A daje prawo do prowadzenia samego szkolenia podstawowego. W Polsce działa ok. 40 szkół z licencją A+B. Naukę warto zacząć dość wcześnie (ok.12-15 lat). Można w tedy uzyskać tytuł demonstratora szkolnego PZN. Szkolenie trwa 7 dni. Składa się z części praktycznej i teoretycznej, czyli zajęć na śniegu i wykładów. Na końcu- egzamin, którego pozytywny wynik skutkuje otrzymaniem legitymacji i odznaki.

Kurs kwalifikacyjny

Kurs kwalifikacyjny można rozpocząć już w wieku 16 lat. Zaś jego trwania to tydzień, a koszt wynosi ok. 300-400 zł. Aby go rozpocząć trzeba oczywiście umieć jeździć na nartach. Podczas ćwiczeń uczy się między innymi ewolucje kątowe czy jazdę w terenie. Uzupełniają je oczywiście wykłady teoretyczne prowadzone przez doświadczonych instruktorów. Jeśli się zliczy korzyści wynikające z ukończenia kursu- jego cena wypada minimalnie. Warunkiem ukończenia kursu są pozytywnie zdane egzaminy wewnątrzszkolne. Zaliczenie ich skutkuje indeksem z wpisem ważnym przez dwa lata. Mając indeks można brać udział w zawodach organizowanych pod nadzorem Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów narciarstwa.

Powiązane artykuły

Nasz partner